ביוגרפיה הזמרת אתי לוי

אתי לוי נולדה וגדלה בשכונה ד' בבאר שבע. יש לה שבע אחיות ושני אחים, אחותה התאומה היא הזמרת זהבה בן. ב-1981 בגיל 13 עברה ללמוד בסמינר אור החיים בבני ברק ולאחר מכן ב"בית העולות" בירושלים. בשירותה בצה"ל, שנמשך שלוש שנים, שימשה חובשת ומעבדת נתוני מחשבים. ב-1989, בגיל 21, נישאה, ושנתיים לאחר מכן, ב-1991, התגרשה.

לאחר שירותה הצבאי עבדה בעבודות מזדמנות. בקדם אירוויזיון 1992 הופיעה לצדה של זהבה בן בדואט "דף חדש". בשנת 1993 חתמה על חוזה הפקה ואמרגנות עם ישראל בונדק, שמשמש מאז מנהלה האישי והפיק את כל אלבומיה. פריצתה באה לאחר ההצלחה של אחותה התאומה זהבה. תקופתה המוצלחת ביותר הייתה בראשית דרכה. אלבומה הראשון "נשבעתי" זכה להצלחה והוא הנמכר ביותר בין אלבומיה; האלבום אף כלל שירים פופולריים כגון "את לא היא" שנוגע בנושא התאומוּת. בהמשך הקריירה חלה ירידה מסוימת בפופולריות שלה. עד היום היא הוציאה 20 אלבומים.

סגנונה העיקרי הוא מוזיקה מזרחית, בשילוב עם מוזיקה מרוקאית ומוזיקה ערבית. בכמה מאלבומיה שילבה אלמנטים מחאתיים, ובהם מסרים כגון תמיכה בחפותו של אריה דרעי וקריאה לשחרורו מהכלא. היא אף נגעה בסגנונות השונים מהמוזיקה האוריינטלית, למשל באלבום דאנס קצבי בשם "שינוי קיצוני" (שם הרומז לאופיו, השונה מסגנונה הרגיל) שהוציאה בשנת 2000, גם בשפה האנגלית; אלבום זה לא זכה להצלחה רבה.

בשנת 1998 הקליפ לשירה "אינטינה חביבי" היה מועמד לפרס הווידאו-קליפ הטוב ביותר.

בשנת 2011 הופיעה בתוכנית הטלוויזיה "חי ב-LA LA לנד" ששודרה ב-yes.
בשנת 2015 השתתפה בתוכנית "מאסטר שף VIP" .

לוי גרושה ללא ילדים ומתגוררת בירושלים.

ביוגרפיה הזמרת אתי לוי

הזמרת אתי לוי, פרצה זמן קצר לאחר פריצתה של אחותה התאומה הזמרת זהבה בן עם הלהיט "טיפת מזל". לוי, שנראתה בתחילה כגימיק של אמרגנה ישראל בונדק, התגלתה במשך הזמן כזמרת רצינית בזכות עצמה.

אתי לוי מסטר שף

תעודת זהות אתי לוי

נולדה בשם : אסתר בנבנישתי
תאריך לידה : 8.11.1968 ,בבאר שבע
מתגוררת : ירושלים
ז'אנרים:  מוזיקה עולם , ישראלי